Jak správně vybrak kočárek?

Na co si dát pozor při výběru kočárku

Na základě vašich četných dotazů jsme pro vás připravili souhrn důležitých informací, které považujeme za důležité při výběru kočárku. Naším cílem je Vaše dlouhotrvající radost a potěšení z vašeho nového kočárku, nebo jiného zboží pro vaše děťátko, a proto si vás dovolujeme upozornit na několik důležitých skutečností a poradit vám, jak se zakoupeným zbožím zacházet a jak ho udržovat, aby vám sloužilo k plné spokojenosti.

 

Při výběru kočárku nejprve zvažte, jaké funkce a schopnosti od něj očekáváte, včetně tvaru a velikosti. Před nákupem si přečtěte obecné informace o nabízených produktech, materiálech a možnostech použití kočárku. Když budete s kočárkem stoprocentně spokojeni, umožní vám to prožít vaše nejkrásnější chvíle s novým rodinným přírůstkem

Výrobky pro miminka obecně:

Dítě bude potřebovat kočárek od narození přibližně do dvou a půl let věku. Potřeby dítěte se však postupně mění, takže s jedním typem kočárku na celé období si rozhodně nevystačíte. Jaký kočárek tedy pořídit? Je třeba promyslet, kolik peněz chcete investovat celkem a vzít v úvahu i další okolnosti. Jiné nároky může mít rodina, která chce kombinovat kočárek s nosítky (šátek, klokanka, krosnička), jiné zase rodina, která plánuje další dítě, a proto se jí vyplatí koupit dražší a kvalitnější kočárek. Stále však zůstává otázka, jaký zvolit typ?

Co byste měli vědět než nakoupíte !

Váha a velikost:

Pokud tušíte, že budete kočárek často poponášet (v MHD, doma do schodů apod.), je pro vás důležitá celková váha kočárku. Když k některým kočárkům připočtete navíc váhu dítěte, zjistíte, že by mohly být doslova nad vaše síly. Výšku kočárku a zejména držadla vybírejte i s ohledem na tatínka, aby se na procházkách nemusel hrbit. Velikost kočárku souvisí zejména s velikostí dítěte, což je těžké odhadnout, částečně však můžete vycházet z rodinných dispozic. Pokud čekáte miminko v létě, bude dobré, aby se do hlubokého kočárku vešlo ještě v zimě, a to i s fusakem.

Kola a podvozek:

Zamyslete se nad tím, kam budete s kočárkem jezdit. Malá tvrdá kolečka, většinou dvojitá a otočná, se hodí spíše pro jízdu po městě. Kočárek s nafukovacími koly využijete, pokud chodíte často do přírody. Trojkolky s jedním otočným kolem vpředu nebo vzadu jsou určené pro skutečně náročný terén. Podvozek by měl být stabilní, a to zejména u vyšších kočárků, pozor však na rozpětí kol – musí být takové, abyste prošli dveřmi a dostali jste se do výtahu. Hluboký kočárek by se navíc měl dobře houpat, protože kojenci jsou zvyklí na pohyb v těle matky a houpání je pro ně přirozené.

Výbava kočárků:

Ceny kočárku jsou různé, někdy se však zvyšují také díky bohatší výbavě. Pokud je v ceně sportovního kočárku hluboké přenosné lůžko (trojkombinace), případně autosedačka, může vás i při vysoké ceně stát méně, než kdybyste kupovali každou část zvlášť. Zjistěte proto, které části jsou součástí základní výbavy a které je nutné dokoupit. V ceně kočárku často bývá pláštěnka, síťka proti hmyzu, někdy také taška na rukojeť. Některé kočárky mají další drobné přednosti, jako například brzdu na rukojeti, otočná přední kola apod., tyto vymoženosti však cenu kočárku většinou neúměrně zvyšují.

Druhy kočárků !

Hluboký kočárek:

Tento typ kočárku je ideální pro novorozence. Většinou je prostorný a navíc řešený tak, aby se dobře houpal, což je pro děťátko velmi důležité, obojí však při nákupu ověřte. Prodává se s řadou drobných doplňků a dobře slouží i při nákupech díky prostornému košíku na podvozku. Hluboký kočárek však může pro vás znamenat vyšší investici, protože dítěti postačí přibližně na prvních 6 měsíců – záleží na temperamentu a pohyblivosti dítěte. Jakmile vaše miminko sedí samo, je možné vyměnit hluboký kočárek za sportovní. Cena za kvalitní hluboký kočárek se může vyšplhat až na částku, za niž byste pořídili kombinovaný kočárek. Dnes není problém kočárek prodat v bazaru či přes internet a koupit jiný pro další jízdní etapu, počítejte však s vysokou konkurencí, kvůli které budete muset původní cenu kočárku hodně snížit.

Sportovní kočárek:

Jakmile dítě samo sedí, můžete je vozit ve sportovním kočárku, který je o něco lehčí a skladnější než hluboký. V zimním období by však mohlo být půlročnímu kojenci ve sportovním kočárku ještě chladno. Kočárek pro toto období již nemusí splňovat podmínku houpání, i když také batolata tuto funkci jistě ocení. Důležitější je, aby se dal snadno ovládat, a to i s ohledem na terén, protože dítě bude stále těžší. Myslete na bezpečnost dítěte, podvozek musí být stabilní. Zjistěte, zda je polohovatelná opěrka zad i část pod nohama a vybírejte také podle rukojeti kočárku – překlápěcí je mnohem výhodnější. Dokud je dítě malé, přeje si vás mít stále na očích. Později však ocení výhled vpřed na cestu a nebude se muset stále vyklánět, aby zjistilo, kam to vlastně jedete.

Kombinovaný kočárek:

chvíle, kdy už jej nebude potřebovat. Tzv. trojkombinaci je totiž možné upravit na hluboký i sportovní kočárek. Hlubokou část lze vyjmout a použít i k samostatnému přenášení, i když omezeně, například pokud cestujete vlakem nebo odkládáte kočárek v garáži. Některé kombinace jsou navíc doplněné o autosedačku pro novorozence, což se sice odráží v ceně kočárku, většinou však zaplatíte méně, než kdybyste autosedačku přikoupili. Počítejte s tím, že kombinované kočárky mohou být celkově o něco dražší, než samostatné. I tak se vám však cenově nejspíše vyplatí.

Na co byste si měli dát pozor? Zejména na velikost hlubokého lůžka, která může být kombinací se sportovní verzí omezena. Kočárek budete používat nejméně dva roky, proto by měl mít kvalitní podvozek a bytelné spoje, aby vydržel vašemu dítěti po celou dobu. Pokud s často cestujete a neplánujete využití nosítek, případně máte malý byt, možná budete časem raději vozit dítě v tzv. „golfáčích“, které jsou lehké a skladnější. .

ZÁRUČNÍ DOBA

Záruční doba je 24 měsíců. V žádném případě nelze zaměňovat záruční dobu s životností výrobků. Životnost výrobků je dána způsobem a intenzitou užívání, tzn. že intenzivním užíváním může být životnost výrobků nižší než záruční doba.

Při poškození produktu způsobené nerespektováním záručních podmínek a zásad správného užívání nemohou být předmětem pozdější reklamace.

Vrátit, nebo vyměnit lze pouze zboží, které má originální balení a nebylo poškozeno.

V případě jakýchkoli dotazů, nejasností a problémů nás prosím kontaktujte e-mailem na info@medabeda.cz, nebo na telefoním čísle 776 873 777.

Děkujeme zá nákup na MéďaBéďa.cz!

Text je duševním vlastnictvím MedaBeda.cz, kopírování a jiné šíření je zakázáno, text je chráněn autorským zákonem !

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.